HAKKIMDA

485837_10150734246211025_1472768404_nBoğaziçi Üniversitesi Türk ve İngiliz edebiyatı bölümlerinden mezun olduktan sonra Berlin’e yerleştim. DAAD bursuyla devam ettiğim Freie Üniversitesi’nin English Studies: Literature, Language, Culture bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. Bu sırada bir seks işçisinin hikâyesini masal olarak ele alan oyunum Red Riding Ho’yu yazıp yönetme fırsatım oldu.

Serbest yazar ve gazeteci olarak çalışıyorum. Yazılarım sister-hood magazine, taz.gazeteAmargi, 5harfliler, Deli Kadın, Bianet, Grizine, CinsoMedya and Evrensel gibi çeşitli mecralarda yayınlandı. Genellikle beden politikaları, baskı kültürü, kadın düşmanlığı, gündelik cinsiyetçilikler ve kadın hakları üzerine yazıyorum. Feminist spekülatif kurgu örneği öyküm Eşçip, 2015 TBD Bilimkurgu Öykü Yarışması’nda birincilik alınca, ben de bu ödülü kazanmış ilk kadın oldum. 2015’ten bu yana cinsiyetçilikle mücadele platformu erktolia‘nın içerik ve sosyal medya ekibindeyim.

Dünyayı kadınların, kuirlerin ve bitki çaylarının kurtaracağına inanıyorum.

* * *

ABOUT ME:

I am a queer-feminist writer and activist based in Istanbul/Berlin. I have worked as an editor and translator previously. After graduating from Boğaziçi University Turkish and English literatures, I have travelled through Europe and settled in Berlin for some years. I have received my master’s degree in English Studies: Literature, Language, Culture at Freie University Berlin holding a DAAD scholarship. I also presented my short play Red Riding Ho, written&co-directed by me. My feminist speculative fiction story Relationchip (Eşçip) has won first place in TBD Science Fiction Story Contest of 2015, making me the first woman winning the prize.

I write mainly on body politics, misogyny, LGBTQ and women’s rights. My writings have appeared in numerous publications, such as sister-hood magazine, taz.gazeteAmargi5harflilerDeli KadınBianetGrizineCinsoMedya and Evrensel. I am also a content writer and social media manager at erktolia, the online platform against sexism since August 2015.

I believe women, queers and herbal tea will save the world.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s